Dijital Baskı ile Ofset Baskı Arasındaki Farklar Nelerdir?

Reklam ve Baskı (dijital ve ofset baskı) sektöründe; folyo, branda, one way vision, buzlu folyo, mesh branda, kanvas kumaş, farklı gramajlarda selofonlu / selefonsuz kağıtlar gibi birçok farklı materyale baskı yapılabilmektedir. Baskı yapılacak malzeme ve baskı miktarına göre farklı baskı teknikleri ve baskı makineleri kullanılmaktadır. Bu farklı makine ve teknikler baskının hem maliyetini hem de süresini doğrudan etkiler.

Dijital baskı mı ucuzdur? Ofset baskı mı?

Dijital baskı ve Ofset (matbaa) baskı türlerini müşteri açısından birbirinden ayıran en temel 2 özellik baskı maliyetleri ve iş teslim süreleridir. Ofset baskıda genellikle yüksek adetli işler daha düşük maliyetlerle tamamlanır ancak iş teslim süresi uzundur, Dijital baskıda ise dakikalar içerisinde baskı alınır ve teslim edilir, bununla beraber dijital baskı maliyetleri birim başına ofset baskı ürünlerine göre 2-3 kat fazla olabilir. Tabi ki bu dijital baskıda ucuz iş yapılamaz demek değildir. Ürünün çeşidine ve ebatına göre, düşük adetli işlerde dijital baskı daha ekonomik gelecektir. Dijital baskının başka bir artısı ise acil işlerinizde çok kısa sürede baskı alabilmenizdir. Teknik olarak detayları olsa bile teorik olarak evimizdeki yazıcılardan çıktı almak kadar pratik bir yöntemdir.

eryaman saray kazan etimesgut folyo baskı
dijital folyo branda baskı makinesi

Dijital baskıda yapılabilen işler: Folyo baskı, one way vision baskı, branda baskı, mesh branda baskı, kanvas kumaş baskısı, afiş / poster baskısı, 400 gram’a kadar gramajlı / kuşe kağıt baskısı. (gramajlı kağıtlar;kartvizit, menü, diploma, sertifika, broşür, katalog gibi farklı alanlarda kullanılabilir.)

Ofset baskıda yapılabilen işler: Kartvizit baskısı, el ilanı / broşür baskısı, katalog, insert, bloknot, dergi, antetli ürünler gibi yüksek adetli işlerin tamamı ofset baskı ile hazırlanabilir.

Ankara, Etimesgut, Eryaman, Kızılcahamam, Kazan, Saray, Yenimahalle, Batıkent, Çakırlar, Sincan OSB, Şaşmaz Oto Sanayi, Başkent Oto Sanayi, İvedik Organize. OSTİM, Gersan Sanayi Sitesi bölgelerinde Dijital baskı, ofset baskı, tabela ve yönlendirme sistemleri, toner ve kartuş dolumu ve satışı, web tasarım ve google harita yönetimi gibi alanlarda faaliyet göstermekteyiz. İşletme olarak ihtiyacınız olan tüm reklam çözümleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Folyo uygulama, branda uygulama ve tabela işleriniz için ücretsiz keşif ve projelendirme için lütfen bizi arayın.

Dijital Baskı ile Ofset Baskı Arasındaki Farklar Nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön