Sosyal Medya Yönetimi

Doğru Sosyal Medya Yönetimi

Yaratıcı ve dikkat çekici bir sosyal medya yönetimi, takipçi kitlesi oluşturmanın ve müşteri kazanmanın en önemli kriteridir. Dijital rekebatte yer alabilmek ve markanızı büyütebilmek için sosyal mecralarda da büyümeniz gerekmektedir. Bunun için yapmanız gereken profesyonel bir çözüm ortağından Sosyal Medya Yönetimi hizmeti almaktır.

Sosyal Medyanın Online Alışverişteki Önemi

Günümüzde mobil internet kullanımı hiç olmadığı kadar yaygınlaşmıştır ve mobil internet kullanama alışkanlıklarımızın büyük bir kısmını Sosyal Medya uygulamaları oluşturmaktadır.

Buna paralel olarak online alışveriş oranıda çok yüksek seviyelere çıkmıştır. Sosyal Medya Paylaşımları sadece online alışverişi değil birebir mağazalardan yapılan alışveriş ya da satın alınan hizmetlerede doğrudan yön vermektedir.

Etkili bir Sosyal Medya Yönetimi ile ürünlerinizin, hizmetlerinizin ve markanızın bilinirliğini üst seviyelere çıkarabilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi Hizmetleri

  • Sosyal medya stratejik iş planı hazırlanması
  • Kurumsal kimliğinizin oluşturulması ve tüm sosyal ağlarda uygulanması
  • Stratejik iş planı kapsamında görsel içerik üretilmesi, slogan ve makale hazırlanması ve hastag planlamasının yapılması
  • Takvim dahilinde hazırlanan sosyal medya içeriklerinin paylaşılması
  • Paylaşımların aldığı etkileşimlerin raporlanması
  • Sosyal medya reklam kampanyalarının oluşturulması ve uygulanması

Sosyal Medya Pazarlaması

Günümüzde sektör ayırt etmeksizin rekabet etmek isteyen tümişletme ve markalar sosyal medyanın gücünden faydalanmak zorundadır. Sebebi ise televizyon ve radyo reklamları dahil hiçbir reklam ve tanıtım mecrasında ulaşamayacağınız sayılarda kullanıcıya çok daha düşük maliyetlerle ulaşabiliyor olmanızdır. Sosyal medya nüfusumuzun büyük bir ksımının günde 1 saat ve üzeri aktif olarak bulunduğu bir mecra haline gelmiştir.

Sosyal medya platformları yapısı gereği yaşayan, canlı mecralardır. İletişimin ve etkileşimin üst seviyede olduğu bu platformlarda hazırlayacağımız reklam kampanyaları ile; belirli bir bölgede yaşayan insanlara, belirli bölgelere sık ziyaretlerde bulunan insanlara ya da belirli yaş gruplarına reklamlarınızı gösterebiliriz. Bu filtreleme yöntemleri ve başarılı ve yaratıcı grafik tasarım çalışmaları ile hedef kitlenize etkili bir tanıtım yapabiliriz.

Sosyal Medya Paylaşımlarının Hazırlanması

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşılacak içerikler ve reklam kampaylarınızda kullanacığımız görseller tarafımızda hazırlanmaktadır.

Sosyal Medya Yönetimini Kim Yapar ?

Tasarımsal İşler Reklam Ajansı Ankara’da Sosyal Medya Yönetimi yapan birçok firmadan sadece bir tanesidir. Bu alanda size ve markanıza fayda sağlayacak birçok kaliteli kreatif hizmet veren ajans vardır. Biz Tasarımsal İşler Reklam Ajansı olarak sizlere hizmet vermeye ya da çıktığınız bu dijital yolda size danışmanlık yapıp yol göstermeye hazırırz.Dijital yolunuz açık olsun.

Sosyal medya hesaplarının kurumsallaştırılması, reklam kampanyalarının düzenlenmesi ve içerik hazırlanması ile ilgili konularda detaylı bilgi için ilgili blog yazımızı okuyabilirsiniz.Blog yazısı için buraya tıklayın.

Sosyal medya kullanım istatistikleri ile ilgili bilgi almak için buraya tıklayın.(WEBTEKNO)

Başa dön